موبایل

خروج آمریکا از برجام اشتباهی دردناک خواهد بود


به گزارش زر موبایل وزیر امورخارجه در مسیر بازگشت از آستانه قزاقستان در هواپیما در جمع نیوزنگاران درباره تغییر وزیرخارجه امریکا و ارتباط آن با برنامه ترامپ برای خروج از برجام گفت: آقای ترامپ از روزی که سرکار آمده و از قبل از آنکه سرکار بیاید تلاش خودش را برای از بین بردن برجام انجام داده و در همه این دوران، ایالات متحده در اجرای برجام دارای نقض های گسترده ای بوده است.

همین امروز ما در وین جلسه کمیسیون مشترک را در سطح معاونان وزارت خارجه داریم و جمهوری اسلامی بر ضرورت اجرای کامل برجام و توقف نقض های برجام توسط آمریکا تاکید خواهد کرد.

ظریف ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران خودش را برای شرایط مختلف، در زمان مذاکرات برجام هم آماده کرده بود. در برجام کاملا پیشبینی شده که اگر جمهوری اسلامی ایران نتواند از منافع اقتصادی اش بهره مند شود چه اقداماتی را انجام خواهد داد.

وزیر خارجه کشورمان که از نشست باکو و قزاقستان بازگشته بیان کرد: با توجه به آنچه که در برجام در حوزه تحقیق و توسعه دیده شده و اقداماتی که جمهوری اسلامی برای توسعه توان هسته ای خود در حوزه صلح آمیز ادامه داده، این واقعیت وجود دارد که اگر آمریکا اشتباه خروج از برجام را مرتکب شود، حتما این اشتباه دردناکی برای آمریکایی ها خواهد بود.