موبایل

در استادیوم آزادی، تپش قلب پیدا می‌کنم/ به بازی با الریان می‌رسم


به گزارش نیوزورزشی، تیام خیلی زود در ترکیب آبی‌پوشان جا افتاد و نشان داد مهاجمی پرتلاش و گلزن است. به همین بهانه گفت‌وگویی با او انجام دادیم که می‌خوانید.

* در اواسط نیمه دوم بازی استقلال و العین به دلیل مصدومیت تعویض شدی، در همین زمینه اخبار مختلفی منتشر شد، شرایط جسمانی‌تان چطور است؟

مسئله مهمی نیست. موقع بازی بدن گرم است و اگر آسیبی در بدن ایجاد می‌شود، باید با آن جدی برخورد کرد تا آسیب گسترش نیابد و بدتر نشود. فردای مسابقه شرایط پایم مورد بررسی قرار گرفت، حتی MRI گرفتیم و خوشبختانه آسیب خاصی ندیده‌ام، نیاز به چند جلسه فیزیوتراپی است.

* تمرینات استقلال به مناسبت سال نو چند روز تعطیل می‌شود، در تهران می‌مانی یا به مسافرت خواهی رفت؟

با کادر فنی هماهنگی کرده‌ام و برای کمتر از یک هفته به مسافرت می‌روم. قصد دارم خانواده‌ام را برای دیدن چند شهر ایران به کشور شما بیاورم تا چند تا از اماکن تاریخی را از نزدیک ببینند.

* شناختی از اماکن تاریخی ایران داری؟

خاویار، فرش، پسته و زعفران ایران در تمام دنیا شهرت دارند. اماکنی نظیر تخت جمشید، شهرهای اصفهان و یزد هم مشهور هستند. هرکس قبل از مسافرت به کشور جدید، درباره آن مطالعه می‌کند. من قبل از حضور در ایران وقتی مطالعه کردم به هیجان آمدم چون ویترین بسیار زیبایی برای انتخاب مقابل هر بیننده‌ای قرار می‌دهد.

* شناخت کمی نسبت به فوتبال ایران پیدا کرده‌ای، آیا از انتخاب استقلال راضی هستی؟

می‌دانستم در بازی دو تیم پرطرفدار تهران ورزشگاه پر می‌شود اما جدا از بازی ما با پرسپولیس، در بازی با العین تمام سکوها آبی بود و شنیدم چند هزار نفر هم پشت در ماندند چون در داخل ورزشگاه ظرفیت تکمیل شده بود. در تمام دنیا هواداران یک تیم سرمایه اصلی محسوب می‌شوند، خوشحالم به تیمی پیوسته‌ام که در این حجم هوادار پرشور دارد؛ تیمی که در همه شهرهای ایران طرفدار دارد، این خیلی خوب است و سرمایه عظیمی محسوب می‌شود.

* اولین گلت در ورزشگاه آزادی را مقابل العین زدی و حسابی تشویق شدی، در این خصوص چه صحبتی داری؟

خیلی انگیزه و تمایل داشتم زود در ورزشگاه خانگی استقلال گل بزنم. از زمانی که برای گرم کردن کنار سایرین وارد زمین شدم، مورد تشویق شدید هواداران استقلال قرار گرفتم. وقتی تازه به کشوری بروید و ببینید 90 هزار نفر اسمت را صدا می‌زنند و تشویقت می‌کنند، تپش قلب خاصی پیدا خواهید کرد. مسلماً دوست داشتم این همه شور و محبت را به نوعی جبران کنم و به خودم می‌گفتم باید امروز به العین گل بزنم. خوشحالم که این اتفاق افتاد ولی افسوس که گل تساوی را دریافت کردیم.

* برای زدن ضربه پنالتی استقلال از قبل هماهنگی شده بود؟

بله، مشکلی وجود نداشت. خوب است که می‌بینم در استقلال جو خوبی وجود دارد. نفرات باسابقه این تیم دنبال موفقیت تیم‌شان هستند نه موقعیت خودشان و بعد از گل شدن پنالتی‌ام نیز کاپیتان داخل زمین خیلی خوشحالی کرد. وقتی چشم به نیمکت انداختم، دیدم آنهایی که روی نیمکت بودند کمتر از من خوشحال نیستند و دارند شادی می‌کنند.

* چرا بعد از زدن گل عقب‌نشینی کردید؟

این سیاست ما نبود، در مدتی که با استقلال تمرین کرده‌ام اکثر تمرینات هجومی بوده است، بعد از گل هم خواست مربیان ارائه فوتبال هجومی بود، از حمایت 90 هزار نفری هم برخوردار بودیم ولی ما بازیکنان می‌خواستیم از برد مطمئن باشیم. هرچند العین کلاً دو فرصت خوب داشت که متاسفانه یکی از آن دو فرصت گل شد.

* داوری بازی رفت برای تو عجیب نبود؟

هرچه بود، پشت سر گذاشتیم و نگاه به مسیری که پشت سر گذاشته شده هیچ سودی ندارد، پس حرف زدن در این‌باره بیهوده است اما می‌توانم بگویم العین خوش‌شانس‌ترین تیم گروه
D آسیاست.

* بازی بعدی استقلال برابر الریان است، به آن بازی که می‌رسی؟

بیشتر از ۲ هفته تا آن مسابقه فاصله داریم و اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد، می‌توانم برای تیمم بازی کنم. این بازی در تهران است و خیلی انگیزه دارم مجدداً در آزادی برای استقلال گل بزنم.

* با کدام بازیکن استقلال صمیمی شده‌ای؟

برخورد همه بازیکنان خوب بوده است، طبیعی است با سرور جپاروف و بویان راحت حرف می‌زنم.

* با شفر چطور؟

ایشان که کوچ تیم است، همکاران خوبی هم دارد. من از قبل روی شفر شناخت داشتم و اکنون از انتخابم واقعاً رضایت دارم.