موبایل

دلیل افزایش سوء تغذیه در جهان


به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام سازمان ملل تعداد افرادی که در سراسر جهان سوء تغذیه شدید دارند از ۸۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ به ۱۲۴ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است.

همچنین تعداد افرادی که از سوء تغذیه با سطح پایین‌تر رنج می‌برند از ۷۷۸ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ به ۸۱۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ رسیده است.

سازمان ملل اعلام کرده در صورتی می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ به گرسنگی  پایان دهد که مناقشات و جنگ‌ها در جهان به پایان برسد؛ چرا که ۶۰ درصد از ۸۱۵ میلیون نفری که در جهان از سوء تغذیه رنج می‌برند، در مناطق جنگ‌زده و تحت تاثیر مناقشات زندگی می‌کنند.

مارک لاوکک – معاون کل امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد نیز با بیان اینکه علی‌رغم افزایش آمار سوء تغذیه در طول چند دهه گذشته، گستردگی و پراکندگی و مرگ و میر ناشی از گرسنگی کاهش یافته است، گفت: خطرات ناشی از قحطی و گرسنگی در حال حاضر در تعداد کمی از کشورها که درگیر مناقشات طولانی و شدید هستند، تمرکز دارد.

به گزارش نیوزگزاری الجزیره و به نقل از لاوکک، تقریبا ۴۹۰ میلیون نفر از افرادی که از سوء تغذیه رنج می‌برند و حدود ۸۰ درصد از ۱۵۵ میلیون کودک گرسنه در جهان، در کشورهای جنگ‌زده زندگی می‌کنند.