موبایل

موشک‌‎های بالستیک ارتش یمن، خواب را از چشمان سعودی‌ها گرفت


به گزارش تسنیم به نقل از المسیره، یگان موشکی یمن اعلام کرد که شب گذشته در راستای وفای به وعده رهبر جنبش انصارالله، چندین موشک بالستیک به اهدافی در عربستان شلیک کرده است.

یگان موشکی یمن افزود که موشک‌های شلیک‌شده از نوع برکان‌اچ2، بدر و قاهر2M و هدف این موشک‌ها فرودگاه بین‌المللی ملک خالد شهر ریاض، فرودگاه “ابها” در عسیر، فرودگاه جیزان و مناطقی در جنوب عربستان بوده است.

بر اساس این گزارش، یگان موشکی ارتش یمن با موشک برکان‌اچ2 فرودگاه ملک خالد در ریاض، و با موشک قاهر2M فرودگاه منطقه‌ای ابها در منطقه عسیر را در هم کوبیده است.

یگان موشکی ارتش یمن همچنین با موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد “بدر1” که اخیراً از آن رونمایی کرده بود، فرودگاه جیزان، فرودگاه نجران و اهداف دیگری را هدف قرار داده است.

نیوزگزاری رویترز به نقل از نیوزنگار خود اعلام کرد که شب گذشته صدای انفجار شدیدی در ریاض پایتخت عربستان شنیده شده است.

یگان موشکی ارتش یمن تاکید کرد که همه موشک‌های بالستیک شیلیک‌شده به اهداف مورد نظر خود برخورد کرده و پدافندهای هوایی دشمن نتوانسته آن‌ها را رهگیری و منهدم کند.

این حملات موشکی منحصر به فرد و همزمان ساعاتی بعد از سخنان عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله به‌مناسبت آغاز چهارمین سالگرد تجاوز عربستان به یمن صورت گرفت.

الحوثی گفت که چهارمین سال مقاومت یمنی‌ها شاهد پیشرفت چشمگیر موشک‌های ارتش یمن خواهد بود به‌گونه‌ای که هیچ چیزی نمی‌تواند این موشک‌ها را از رسیدن به اهداف خود بازدارد.

امروز ششم فروردین ماه آغاز چهارمین سال تجاوز عربستان و همپیمانانش به یمن است، تجاوزی همه‌جانبه که با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن به قدرت و در نتیجه سلطه بر منابع و امکانات این کشور صورت گرفت اما نتیجه‌ای به‌جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار نفر از مردم یمن نداشت.