موبایل

آغاز رقابت بین۳ گزینه اصلی برای ورود به بهشت


تسنیم نوشت: در پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در هفته گذشته سرانجام نام 7 گزینه برای تصاحب صندلی بهشت از سوی اعضای شورای شهر تهران اعلام شد.

سید محمد علی افشانی، محمد ابراهیم انصاری لاری، محمود حجتی، سید محمود حسینی، سمیع‌الله حسینی مکارم، پیروز حناچی و حجت‌الله میرزایی 7 گزینه‌ای بودند که اعضای شورای شهر تهران آنها را از بین 20 گزینه شهرداری انتخاب کردند.

اگر چه همچنان به  انتخاب اعضای شورای شهر تهران انتقادات زیادی وجود دارد و حتی علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌و نقل شورای شهر تهران لیست 7 نفره انتخاب شده را مناسب نداست و اعلام کرد که لیست انتخاب شده قوی نیست اما روزهای گذشته لابی‌ها اعضای شورای شهر تهران با گزینه‌های مدنظرشان آغاز شده است.

در همین رابطه برخی از اعضای شورای شهر تهران با برگزاری جلسات خارج از شورا با گزینه‌های معرفی شده وارد مذاکره شده اند.

در روزهای اخیر موفق شدند که با 7 گزینه جلسه بگذارند و حتی موافقت برخی از دولتمردان را برای گزینه شهرداری بگیرند.

محمود حجتی، محمد ابراهیم انصاری لاری و سید محمد علی افشانی 3 گزینه‌ای هستند که شانس آنها نسبت به سایر رقابیشان  برای حضور در شهرداری تهران بیشتر است و  طبق پیگیری‌های صورت گرفته بسیاری از چهره‌های اصلاح طلبان و کارگزاران و حزب اعتماد تمایل بیشتری به این سه گزینه دارند.

محمود حجتی که هم اکنون به عنوان وزیر جهادکشاورزی در دولت روحانی حضور دارد شانس حضورش در شهرداری تهران حتی نسبت به انصاری لاری و افشانی بیشتر است و در صورتی که وی به هر دلیلی از دولت خارج نشود شهردار تهران از بین انصاری لاری و افشانی انتخاب خواهند شد.

بر همین اساس و به گفته علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران 7 گزینه انتخاب شده از سوی شورای شهر تهران طی روزهای 16 و 17 اردیبهشت با حضور در شورای شهر تهران و بر اساس برنامه زمانبدی شده برنامه‌های خود را ارائه خواهند کرد و در ادامه اعضای شورای شهر تهران از بین آنها 2 نفر را انتخاب خواهند کرد.

روز 23 اردیبهشت ماه نیز دو فرد راه یافته به مرحله پایانی با یکدیگر رقابت و در نهایت یک نفر برای حضور در شهرداری تهران انتخاب خواهد شد.