موبایل

ایران دست از اقدامات ثبات زدا در یمن بکشد


به گزارش تسنیم، در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره یمن، نماینده دولت مستعفی یمن در سازمان ملل مدعی مداخله ایران در امور یمن شد.

در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره یمن، نماینده دولت مستعفی یمن در سازمان ملل مدعی مداخله ایران در امور یمن شد.

وی در ادامه سخنانش مدعی شد: حوثی‌ها از همان ابتدا اقدامات اعتماد ساز را رد کردند.

نماینده دولت مستعفی یمن در سازمان ملل در ادامه ادعا‌های خود افزود: ایران حامی تروریسم بوده و برای بی ثبات کردن امنیت و ثبات منطقه تلاش می‌کند و شورای امنیت در فشار بر ایران شکست خورده است.

نماینده روسیه نیز در این نشست تاکید کرد که مسکو کاربرد زور در یمن را محکوم کرده و همچنین شلیک موشک به سوی عربستان را نیز رد می‌کنیم.

“کارن پیرس” نماینده انگلیس در سازمان ملل نیز به سخنرانی پرداخت و بدون محکوم کردن جنایت سعودی‌ها در حمله جنگنده‌ها به مناطق مسکونی گفت: ما حمله‌های حوثی‌ها به اهداف غیرنظامی عربستان و استفاده آن‌ها از موشک‌های بالستیک را با صدای بلند محکوم می‌کنیم.

وی در ادامه ادعا‌های خود گفت: سازمان ملل به این نتیجه رسیده که پس از تصویب تحریم تسلیحاتی یمن، قطعات موشکی از ایران، به یمن وارد شده است که این نقض قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت از سوی ایران بوده و از این کشور می‌خواهیم که دست از اقدامات ثبات زدا بکشد.

“نیکی هیلی” نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز سخنرانی کرد و گفت: اینکه ما به دنبال صلح هستیم به این معنا نیست که چشممان را رو به کار‌های ایران و حوثی‌ها برای تشدید جنگ، می‌بندیم.

وی در ادامه ادعاهایش گفت:لازمه دستیابی به صلح پایدار در یمن، توقف دخالت‌های ایران در این کشور و رعایت تحریم تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل از سوی ایران است و ما قبلا در واشنگتن نشان داده بودیم که موشک‌های یافت‌شده در عربستان، از ایران آمده است.

نماینده چین در سازمان‌ملل: بیماری وبا در یمن ادامه دارد

نماینده چین در سازمان‌ملل در نشست امروز شورای‌امنیت درباره یمن اعلام کرد: بیماری وبا در یمن ادامه دارد؛ میلیون‌ها نفر از گرسنگی در این کشور رنج می‌برند.

نماینده چین در سازمان ملل در نشست امروز شورای‌امنیت درباره یمن اعلام کرد: جامعه بین المللی باید در راستای حل موضوع یمن تلاش کند.

وی در ادامه افزود: باید از تلاش‌های آشتی جویانه سازمان ملل در این خصوص و نیز گفتگو‌های ملی یمن حمایت کرد.

نماینده چین در سازمان ملل اضافه کرد: شورای امنیت باید با حفظ وحدت از مذاکرات میان همه طرف‌های درگیر در این موضوع حمایت کند. چین از مذاکرات بلندپایه ژنو درباره یمن حمایت می‌کند.

دیپلمات برجسته چینی تصریح کرد: بیماری وبا در یمن ادامه دارد و میلیون‌ها نفر از گرسنگی در درد و رنج به سر می‌برند؛ لذا باید از ارسال کمک‌های بشردوستانه به یمن حمایت کرد.

خالد الیمانی: ایران حامی تروریسم است!

نماینده دولت مستعفی یمن در سازمان ملل مدعی شد که ایران حامی تروریسم و به دنبال برهم زدن ثبات و امنیت است.

به گزارش النشره، «خالد الیمانی» نماینده دولت مستعفی یمن در سازمان ملل گفت: انصارالله از ابتدا با اقدامات اعتماد ساز مخزر موبایل کرد. ما آماده همکاری با نماینده سازمان ملل در امور یمن به منظور بهبود اوضاع انسانی در یمن هستیم!

وی مدعی شد: پاداش دادن به کودتاگران به خاطر جنایاتشان امکان پذیر نیست.

نماینده دولت مستعفی یمن در سازمان ملل ادعا کرد: ایران به سیاست مداخله جویانه خود در یمن و کشور‌های منطقه ادامه می‌دهد. ایران حامی تروریسم است و به دنبال برهم زدن ثبات و امنیت است. شورای امنیت در فشار به ایران شکست خورد.