موبایل

برای معامله آتی سکه حداقل باید ۵ میلیون و ۴۰۰ تومان اعتبار داشت


به گزارش ایسنا، طی هفته‌های گذشته طلا و دلار با نوسانات رو به بالا همراه بود و این موضوع قیمت سکه بهار آزادی را در بازار افزایش داد به طوری که قیمت معاملات سکه آتی را نیز که در بورس کالا تحت تاثیر قرار داد. افزایش قیمت قراردادهای آتی سکه طلا باعث شد که وجه تضمین اولیه  این قراردادها طی فروردین ماه ۱۳۹۷ بیشتر و بیشتر شود.

همین چند روز پیش بود که  مدیریت توسعه بازار مشتقه اعلام کرد که وجه تضمین اولیه به علاوه تضمین اضافه ۴ میلیون و ۴۰۰ تومان می‌شود اما روز گذشته بار دیگر مدیریت توسعه بازار مشتقه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد این مبلغ به ۵ میلیون و ۴۰۰ تومان افزایش یافته است.

بنابر این کسانی که می‌خواهند یک قرارداد آتی سکه ( شامل ۱۰ سکه تمام بهار آزادی طرح امامی) را در بازار مشتقه بورس کالا طی قرارداد آتی معامله کنند، باید حداقل ۵ میلیون و ۴۰۰ تومان اعتبار  نزد اتاق پایاپای بورس کالا داشته باشند.

قرارداد آتی نوعی از معامله مشتقه است که در بورس کالای ایران انجام می‌شود. در این معاملات فروشنده و خریدار قرارداد توافق می‌کنند کالای معینی ( در اینجا سکه طلا) را در تاریخ مشخصی در آینده و به قیمت مشخص معامله کنند.