موبایل

تشریح فعالیت‌های رسانه‌ای نمایشگاه کتاب تهران


به گزارش زر موبایل کتاب، ایسنا به نقل از ستاد نیوزی و رسانه‌ای سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سیدمحمد طباطبایی حسنی ضمن تشریح فعالیت‌های رسانه‌ای در این دوره از نمایشگاه گفت:  امسال سعی می کنیم تا شرایط رسانه‌ها اعم از تردد و فعالیت در فضای نمایشگاه نسبت به دوره‌های قبل تسهیل شود. همچنین تا آنجا که بتوانیم تلاش خواهیم کرد تا امکانات مورد نیاز را در دسترس نیوزنگاران قرار دهیم.

او با اشاره به ایجاد تسهیلات برای رسانه‌ها و اهالی رسانه در طول برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: مانند سال‌های پیشین به رسانه‌هایی که متقاضی دریافت غرفه برای فعالیت رسانه‌ای در نمایشگاه هستند، غرفه تعلق خواهد گرفت. در این راستا کمیته اجرایی و رفاهی هم همکاری خوبی با ستاد امور رسانه‌ای داشته است.
 
وی تصریح کرد: با هماهنگی‌های انجام‌شده فعالیت رسانه‌ای اعم از تولید گزارش، عکاسی و تصویربرداری در فضای نمایشگاه کتاب فقط با کارت نیوزنگاری صادرشده از سوی ستاد نمایشگاه مقدور خواهد بود.

مدیر امور رسانه‌ای سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره محل فعالیت نیوزنگاران هم گفت: فضای پرس سنتر مانند گذشته برای نیوزنگاران در نظر گرفته شده که نیوزنگاران و اهالی رسانه بتوانند به تولید و تنظیم نیوز بپردازند. همچنین نشست نیوزی روزانه  برگزار خواهد شد و مدیران کمیته‌ها به تشریح عملکرد خود خواهند پرداخت.

او با اشاره به تعداد نیوزنگاران متقاضی برای پوشش نیوزی گفت: تاکنون نزدیک به ۶۰۰ نیوزنگار و فعال رسانه‌ای خواستار حضور و فعالیت در نمایشگاه شده‌اند که در حال بررسی تقاضاها هستیم. البته در کنار این تعداد درخواست‌هایی هم در روزهای برگزاری نمایشگاه برای فعالیت نیوزی طرح می‌شود که با صدور کارت‌های موقت نیوزنگاری به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

طباطبائی تاکید کرد: در نمایشگاه کتاب تهران اولویت فعالیت رسانه‌ای با نیوزنگاران تخصصی حوزه نشر، کتاب و ادبیات است. البته این به معنی همکاری نکردن با سایر نیوزنگاران نیست و به طور طبیعی فضا و امکانات مورد نیاز برای فعالیت نیوزنگاران حوزه‌های دیگر نیز فراهم می‌شود.

مدیر امور رسانه‌ای نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به فعالیت‌های رادیویی و تلویزیونی در نمایشگاه گفت: امسال هم مانند دروه‌های قبل برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی متعددی تولید خواهند شد و رویدادهای نمایشگاه را پوشش خواهند داد که به زودی فهرست آن‌ها اعلام می‌شود. این برنامه‌ها علاوه بر حضور و فعالیت گروه‌های نیوزی رادیویی و تلویزیونی است که در نمایشگاه است.
 
سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.