موبایل

تلاش تراکتورسازیِ ناامید برای تحقق بخشیدن یک رویا/ ذوب‌آهن جشن صعود می‌گیرد؟


به گزارش تسنیم، هفته پنجم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا امروز (سه‌شنبه) با برگزاری دیدارهای ذوب‌آهن – الدحیل قطر و الاهلی عربستان – تراکتورسازی پیگیری می‌شود.

ذوب‌آهن الدحیل قطر
الدحیل در حالی به ایران سفر کرده که صعودش از گروه B را قطعی شده می‌داند و فقط برای صعود به‌عنوان تیم اول تلاش می‌کند. تیم قطری در حال حاضر با 12 امتیاز به صدر جدول گروه تکیه زده و با یک تساوی هم می‌تواند از صعودش به‌عنوان تیم اول مطمئن شود. در سوی مقابل اما ذوب‌آهن شرایط متفاوتی دارد. شاگردان امیر قلعه‌نویی به قول خود این سرمربی برای ماندن در جدول رده‌بندی محکوم به پیروزی هستند. آنها تلاش می‌کنند که در خانه این بازی را ببرند تا خیال‌شان بابت صعود از گروه راحت شود.

در صورتی که ذوب‌آهن بتواند برنده از زمین بیرون بیاید، حتی شانس این را دارد که به‌عنوان تیم نخست از گروهش بالا بیاید، البته در صورتی که نتایج سایر بازی‌ها هم با این تیم همراهی کنند. تنها چیزی که قلعه‌نویی و شاگردانش امروز باید به آن دقت کنند، این است که مراقب باشند مثل بازی رفت که تا دقیقه 70 از الدحیل جلو بودند، اما به‌یک باره قافیه را باختند و سه بار دروازه‌شان باز شد، غافلگیر نشوند. 

الاهلی عربستان – تراکتورسازی
تیم‌های صدر و قعر جدول گروه A لیگ قهرمانان آسیا امروز در حالی مقابل یکدیگر صف‌آرایی می‌کنند که یکی برای صعود به‌عنوان تیم اول گروه می‌جنگند و دیگری برای از دست ندادن اندک امیدهایش برای صعود. تراکتورسازی که کارش برای صعود از گروه به اما و اگرهای فراوانی کشیده شده، امروز فاصله چندانی ندارد که به اولین تیم ایرانی کنار رفته از لیگ قهرمانان آسیا تبدیل شود.

شاگردان ارطغرول ساغلام باید از هر دو بازی پیش‌روی خود مقابل الاهلی عربستان و الغرافه قطر دست پر بیرون بیایند و از دست دادن امتیاز در هر کدام از این بازی‌ها به منزله وداع با لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. در صورتی هم که شاگردان ساغلام بتوانند از دو بازی باقیمانده‌شان شش امتیاز بگیرند، باید منتظر نتایج بازی‌ دیگر گروه بین الغرافه و الجزیره باشند. چیزی که مشخص است، اینکه صعود تراکتورسازی از این گروه چیزی شبیه یک رویا به حساب می‌آید، اما اولین قدم برای پوشاندن جامه عمل به این رویا، پیروزی در بازی خارج از خانه مقابل الاهلی است. اگر شاگردان ساغلام از عهده این کار برنیایند، از همان امارات با رویای خود خداحافظی می‌کنند تا این رویا فقط در حد یک خواب شیرین برای‌شان باقی بماند.

برنامه بازی‌های روز دوم و پایانی از هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان در منطقه غرب آسیا به شرح زیر است:

سه‌شنبه – 14 فروردین 97

گروه A
الغرافه قطر – الجزیره امارات، ساعت 20
الاهلی عربستان – تراکتورسازی، ساعت 20:50

گروه B
ذوب‌آهن – الدحیل قطر، ساعت 18:45
الوحده امارات – لوکوموتیو تاشکند، ساعت 19:40