موبایل

حرم رضوی سوگوار شهادت هفتمین امام شیعیان شد


به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، این مراسم امشب در رواق امام خمینی حرم مطهر باحضور جمع زیادی از زائران و مجاوران بعد از نماز مغرب و عشا برگزار شد. در ابتدای مراسم مهدی رسولی به قرائت زیارت امین الله، قاری جواد پناهی به قرائت قرآن و سعید قانع به مرثیه‌سرایی پرداخت.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، سخنران این مراسم اظهار کرد: حضرت ثامن الحجج(ع) به امام رئوف و امام موسی ابن جعفر(ع) به امام کریم شناخته می‌شود، این خاندان اهل کرامت هستند و اگر به دنبال کرامت هستیم باید از آنها کرامت را طلب کنیم.

وی ادامه داد: برخی تصور می‌کنند هر کسی که بخشنده بود کریم نیز هست، در حالی که بسیاری از افراد بخشنده هستند اما کرامت ندارند؛ افراد کریم، از بزرگی روح برخوردار هستند و در راه خدا حاضرند عمر، ثروت، جوانی و حتی جان خود را تقدیم کنند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: باید در همه حال احساس کنیم که در محضر خداوند هستیم، امام خمینی فرمود که «عالم محضر خداست» و همه مبانی فکری امام (ره) در همین جمله خلاصه می‌شود و اگر انسان این جمله را باور کند در همه عرصه‌ها عبد و بنده خداوند می‌شود.

وی بیان کرد: پیشگاه امام رضا (ع) دانشگاهی است که در آن حکمت را می‌آموزیم و از کجی‌ها و زشتی‌ها استغفار می‌کنیم. اولین حقی که امام بر گردن ما دارد این است که به او مودت و محبت شدید داشته باشیم.

رئیسی با بیان این که بعد از توحید به هیچ امری همچون امام‌شناسی تاکید نشده است، افزود: حرم امام رضا(ع) کانون معرفت، بصیرت و معنویت است و کسانی که از معنویت این بارگاه برخوردار شوند می‌توانند از برکات زیارت در زندگی خود بهره‌مند شوند.