موبایل

هنگام خرید خودرو به چه نکاتی باید دقت کنید؟


ضمنا به  یاد داشته باشید که کل وام، پرداخت اولیه، مبادله و تخفیف کارخانه ای، باید هزینه ماشین و همچنین هزینه و مالیات فروش را پوشش دهد, ازسوی دیگر, خرید یک وسیله نقلیه دست دوم نیز همیشه خطرناک است و بیشتر آنها شامل هیچ ضمانتی نیستند اما باید توجه داشته باشید که خرید یک ماشین جدید یک تعهد مالی سنگین برای بسیاری از مصرف کنندگان است و لذا تعدادی از مشتریان نمی توانند آن را متقبل شوند.

۲. اطلاع از تمام حقایق
قبل از بازدید از نمایندگی ها، تمام اطلاعات لازم در مورد وسایل نقلیه موجود در محدوده قیمت مدنظرتان را جمع آوری کنید و بروشورهای خودروسازان و سایت های اینترنتی را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر مشخصات مربوطه مانند رنگ بیرونی و ویژگی های داخلی مشاهده کنید. البته بازدید از یک نمایشگاه ماشین هم ایده خوبی است؛ چراکه این گونه نمایشگاه ها فرصت خوبی را برای مقایسه بسیاری از مدل ها فراهم می کنند. به ذهن بسپارید که در هنگام انتخاب هرنوع وسیله نقلیه، مدل و آپشن هایی را انتخاب کنید که مطابق با نیازهای شما باشد نه خواسته های تان.

۳. یک خریدار باهوش و اگاه باشید
خریداران اگاه درهنگام مذاکره بر سر قیمت، اگاهانه پیش می روند و برای بدست آوردن بهترین معامله، از قبل برنامه ریزی کرده و وقت می گذارند لذا به موارد زیر توجه کنید:
– بدانید چه می خواهید و انعطاف پذیر باشید و لیست خود را به دو یا سه مدل که با نیازهای شما هماهنگ هستند محدود کنید.
– یک لیست از قیمت های تخفیفی و آپشن های مد نظر خود را برای مدل مورد نظر تهیه کنید.
– در مورد قیمت های خرید و فروش وسیله نقلیه فعلی تان از طریق راهنمایی های منتشر شده و یا مشاوره با موسسات محلی تحقیق کنید.
– از مدیر هر نمایندگی بپرسید که فروشنده چه مبلغی را برای خودرو شما در فروش مستقیم پرداخت می کند و پیشنهادات را به صورت کتبی ثبت کنید.

۴. به دنبال تخفیف ها و محرک ها باشید
تخفیف ها و عوامل برانگیزنده باعث صرفه جویی قانونی در هزینه ها می شوند و احتمالا برای بسیاری از مدل ها در یک دوره زمانی مشخص در دسترس هستند و معمولا از سه طریق ارائه می شوندتخفیف های نقدی مستقیم به مشتری.
وام هایی با نرخ بهره کم (از جمله مالیات صفر درصد)
ارائه انگیزه نقدی به فروشنده برای فروش یک ماشین خاص

۵. روش کار دلالان و فروشندگان را بدانید
بعضی از فروشندگان هنوز به روش های وقت گیر فروش سنتی متکی هستند. برخی دیگر یک رویکرد سالم تر و صمیمی تر دارند. لذا اگر یک فروشنده یا دلال خاص شما را ناراحت می کند، به دنبال جای دیگری باشید. هنگامی که به نمایندگی می روید نکات زیر را در ذهن داشته باشید:

– دلالان می توانند با فروش بیمه و چیزهای دیگر، قیمت ها را دوبرابر کنند و منابع درامد محبوب برای آن ها ضد زنگ، درز گیر رنگ، بسته های حفاظتی و دزدگیر، اتصالات ضد سرقت، سیستم های قدرتمند صوتی و خدمات گسترده است.

برای یک معامله خوب، یک فروشنده خوب بیابید. قیمت مهم است اما نباید فقط آن  را مد نظر قرار دهید.
از دوستان و همسایگان تان در مورد تجارب شان با نمایندگی ها سوال کنید.

۶. یک مذاکره کننده قوی باشید
وقتی برای مذاکره با فروشنده آماده شدید، احتمالا به اتاقی جدا از طبقه فروش منتقل می شوید. اگر حق انتخاب داشتید، از آنها بخواهید که در یکی از اتاق های نشیمن مذاکره کنید. پیشنهاد اول خود را اندکی کمتر از قیمت فاکتور وسیله  نقلیه ارائه دهید. به خریدار توضیح دهید که لازم است برای بازدید خودرو بیایید و شما می توانید معامله را در آنجا انجام دهید.