موبایل

کنترل لوازم خانه با دیوارهای هوشمند 


به گزارش فارس به نقل از دیجیتال ترندز، نصب هر متر دیوار هوشمند در منازل تنها ۲۰ دلار هزینه در برخواهد داشت. این دیوارها Wall++ نام دارند و در تولید آنها از رنگ هادی جریان برق و برخی حسگرهای متداول در بازار استفاده شده است که باعث می شود انها قادر به درک حرکات دست و بدن انسان ها از طریق یک صفحه لمسی باشند.

یک حسگر الکترومغناطیسی که در این دیوارهای هوشمند نصب می شود هم شناسایی و ردگیری عملکرد محصولات خانگی هوشمند را ممکن می کند.

دیوارهای هوشمند فعالیت های لوازم خانگی و برقی را در اتاق ها کنترل کرده و آنها را به طور خودکار تنظیم و مدیریت می‌کنند. از این طریق نور لامپ ها به طور خودکار و در صورت روشن و خاموش شدن تلویزیون یا تغییر نور محیط بیرونی تنظیم و کم و زیاد می‌شود.

از سوی دیگر اگر یکی از لوازم خانگی به دلیل یک مشکل فنی و به طور ناگهانی خاموش شود پیام هشداری بر روی گوشی ارسال می شود. از این دیوارها می توان برای ردگیری افرادی که لباس های هوشمند و الکترونیک خاصی بر تن می کنند هم استفاده کرد.

البته تلاش برای بهینه سازی و هوشمندسازی بیشتر Wall++ ادامه دارد و از جمله قرار است از آنها برای مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی در منازل هم استفاده کرد.