موبایل

اعزام هیات آمریکائی برای بررسی دیدار «ترامپ» و «اون» به سنگاپور


به گزارش مهر، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید امروز شنبه اعلام کرد: هیاتی از آمریکا برای بررسی نشست احتمالی سران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور عازم این کشور شده اند.

در حالی که ترامپ چندی پیش از لغو دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نیوز داده بود؛ وی شب گذشته اعلام کرد که هنوز امکان برگزاری این نشست وجود دارد.

این در حالیست که مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه گذشته در سخنانی تهدید کرده بود: مادامیکه کره شمالی خلع سلاح هسته ای قابل راستی آزمائی و غیرقابل بازگشت خود را آغاز نکند، هیچ امتیازی به پیونگ یانگ نخواهیم داد.

معاون رئیس جمهوری آمریکا در ادامه این مصاحبه باردیگر تهدید به پیاده سازی مدل قذافی را برای کیم جونگ اون رهبر کره شمالی تکرار کرد و گفت: همانطور که پیشتر رئیس جمهور ترامپ نیز گفته بود، اگر توافقی با کیم جونگ اون حاصل نشود؛ این مدل تکرار خواهد شد.

گفتنی است که کره شمالی پیشتر در اعتراض به رزمایش نظامی مشترک میان واشنگتن و سئول از لغو دیدار میان مقامات دو کشور نیوز داده بود.

کره شمالی همچنین به آمریکا هشدار داده بود تا در صورت ادامه این روند، دیدار میان رئیس جمهوری آمریکا و رهبر این کشور را نیز لغو خواهد کرد.