موبایل

توتال درباره دریافت معافیت‌ تحریمی از سوی آمریکا برای کار در ایران ابراز تردید کرد


به گزارش فارس، در ادامه اظهارنظرهای شرکت‌های اروپایی درباره کار یا عدم کار در ایران به دنبال خروج آمریکا از برجام، مدیرعامل شرکت نفتی توتال فرانسه درباره این موضوع اظهارنظر تازه‌ای کرد.

«پاتریک پویانه» مدیرعامل شرکت فرانسوی «توتال» که برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی به سن پترزبورگ روسیه سفر کرده، درباره دریافت معافیت تحریمی از سوی آمریکا به منظور ادامه کار این شرکت فرانسوی در ایران ابراز تردید کرد.

اظهارنظر تازه آقای پویانه در حالی صورت گرفت که او چند روز قبل گفه بود: «در حال حاضر بدون اعمال معافیت‌های تحریمی از سوی آمریکا سرمایه‌گذاری در ایران سخت شده است و توتال نمی‌تواند خطر از دست دادن دسترسی به سیستم‌های بانکی آمریکا را بپذیرد.

به گزارش رویترز، مدیرعامل توتال حالا در روسیه به نیوزنگاران گفت: «در ایران ما به معافیت تحریمی از سوی آمریکا نیاز داریم. شما هم مثل من شنیدید که آقای پامپئو (وزیر خارجه آمریکا) چه گفت. واقعا شما فکر می‌کنید که او درنظر دارد که به ما معافیت‌های تحریمی بدهد؟»

این اظهارنظر مدیر شرکت فرانسوی در حالی صورت گرفته که رئیس‌جمهور این کشور در دیدار با همتای روس خود با بیان اینکه باید راهی عملی برای ماندن شرکت‌های اروپایی در ایران یافت، گفت این شرکت‌ها باید ضمن حفظ منافع اقتصادی خود بتوانند به کار در ایران ادامه دهند.