موبایل

عکس خندان سفیر آمریکا در کنار تصویر خیالی صهیونیست‌ها از تخریب مسجد الاقصی 


 به گزارش فارس، چهره خندان «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی در کنار تصویری خیالی از تخریب مسجد الاقصی توسط صهیونیست‌ها، به جنجال تازه‌ای بدل شده است.

فریدمن که با شرکت‌های شهرک‌ساز در اراضی اشغالی فلسطین رابطه نزدیکی دارد، در گذشته هم اظهارات جنجال‌برانگیزی درباره فلسطین داشته و از حامیان سرسخت صهیونیست‌ها به شمار می‌آید.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، وی که روز سه‌شنبه در مرکز درمانی «آخیا» در شهرک «بنی براک»، که مرکز تجمع یهودیان ارتودکس است، حضور یافته بود، از یکی از حاضران تصویری دریافت کرده که در آن مسجد الاقصی و قبه‌الصخره با فتوشاپ حذف و معبد سوم یهودیان (معبد حزقیال) جایگزین آن شده است.

این اقدام تنها یک هفته پس از آن صورت می‌گیرد که آمریکا با وجود مخزر موبایلت‌های جهانی و بر خلاف قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت سازمان ملل، سفارت خود را از تل‌آویو به بیت‌المقدس منتقل کرده و این شهر را به پایتختی رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت.

با این وجود، سفارت آمریکا با صدور بیانیه‌ای مدعی شده که فریدمن متوجه حذف مسجدالاقصی از عکس نشده و آمریکا همچنان از وضعیت کنونی بیت‌المقدس حمایت می‌کند.

فریدمن پیش از این هم با دفاع از اشغالگری رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، مدعی شده بود که این رژیم تنها دو درصد از اراضی فلسطینی‌ها را اشغال کرده و حاکم شدن بر این مناطق، بعد از پیروزی نظامی بر اعراب امری طبیعی بوده است.