موبایل

مردم زیر فشار گرانی و مشکلات اقتصادی هستند


آیت‌الله علی اسلامی در گفت و گو با تسنیم، با اشاره به لزوم گرفتن تعهدات ایران از اروپا در زمینه برجام اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیدار مسئولین کشور بیانات مهمی را بیان کردند، نسبت به ادامه مذاکره با اروپایی‌ها تاکید کردند که دعوایی با سه کشور نداریم اما اعتماد هم نداریم.

وی با اشاره به بی اعتمادی ایران به اروپا افزود: اعتماد ما نسبت به سه کشور اروپایی سلب شده است که علت آن اقداماتی است که اروپایی‌ها در گذشته نسبت به ملت و کشورمان انجام دادند.

مذاکرات با کشورهای اروپایی نیازمند تضمین‌های اساسی است

عضو مجلس نیوزگان رهبری با تاکید بر اهمیت گرفتن تضمین و تعهدات محکم از کشورهای اروپایی در زمینه برجام تصریح کرد: اگر قرار شد مذاکرات مجدد انجام شود باید تضمین‌های اساسی گرفته شود، اروپا در تحریم نفت با آمریکا متحد نشود و اگر آمریکا نفت کشورمان را تحریم کرد در برابر این اقدام ایستادگی کند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: این موضوعات از شروط مذاکرات است، اگر اروپا در عمل با آمریکا نیست در برابر تحریم‌های آمریکا بایستد و نسبت به آن مخزر موبایلت کند، مذاکره با این شرایط با سه کشور اروپایی ایرادی ندارد ولی اگر مذاکرات ادامه پیدا کند و یا به سرانجام نرسد ارتباطی به اقتصاد کشورمان ندارد.

برخلاف ادعای مسئولین، برجام هیچ آثاری برای کشورمان نداشت

وی با اشاره به سخنان مسئولین پیش از امضای برجام عنوان کرد: گفته می‌شد اگر برجام تحقق پیدا کند کشور آباد می‌شود و اقتصاد کشورمان ‌رونق پیدا می‌کند اما علی‌رغم اینکه برجام محقق شد اقتصاد هیچ رونقی پیدا نکرد بلکه مردم تحت فشار اقتصادی هستند و زیر بار فشار گرانی و مشکلات اقتصادی قرار دارند.

آیت الله اسلامی بیان کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری تاکید کردند مذاکره برای برخی از امور است و اروپایی‌ها می‌توانند در این زمینه‌ها با آمریکا مخزر موبایلت کنند و مربوط به سران سه کشور است و سران آن اطمینان دهند که با آمریکا همکاری ندارند.

عضو مجلس نیوزگان رهبری با اشاره به لزوم توجه به توانمندی‌های داخلی خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولین نظام فرمودند مشکلات اقتصاد ایران با تکیه به ظرفیت‌های داخلی قابل حل است، کارشناسان بین الملی گفتند که ظرفیت ایران از نظر نیروی انسانی و استعداد انسانی و سرمایه‌های نهفته در رتبه نخست دنیا است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه با اقتصاد دولتی مشکلات رفع نمی‌شود، ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمود من اقتصاددان نیستم و تاکید می‌کنم کارشناسان دنیا این سخن را می گویند و اگر بخواهیم اقتصاد کشور حل شود باید به ظرفیت‌های نیروی انسانی تکیه شود، معادن و سرمایه‌هایی بسیار زیادی در کشورمان وجود دارد.

سپردن اقتصاد کشور به مردم راه حل مشکلات کشور است

وی گفت: مقام معظم رهبری فرمود که تاکید داریم اصل 44 قانون اساسی باید پیاده شود و اقتصاد دولتی کارایی ندارد واقتصاد باید دست مردم باشد و در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود تا مشکلات کشور با همکاری مردم حل شود.

آیت الله اسلامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار مطالب بسیار مهمی را در اختیار مسئولین قرار دادند که باید مورد توجه همه مسئولان نظام باشد.

عضو مجلس نیوزگان رهبری عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند برای این مذاکره شد که آبروی آمریکا برود؟ مذاکره انجام شد تا تحریم‌ها برداشته شود، این موضوع گفته نشود مذاکره کردیم آمریکا چنین و چنان شود بلکه مذاکره انجام شد تا فشار از مردم برداشته شود.