موبایل

نتایج نهایی انتخابات عراق


به گزارش نیوزگزاری صداوسیما، یک منبع آگاه گفت: بر اساس نتایج نهایی انتخابات عراق، ائتلاف “سائرون” به ریاست مقتدا صدر با ۵۴ کرسی و ائتلاف “النصر” به ریاست حیدر العبادی نخست وزیر عراق ۵۲ کرسی و ائتلاف “زر موبایلتح” به ریاست هادی العامری رئیس سازمان بدر ۴۹ کرسی به دست آورده است.
پایگاه اینترنتی نیوزی بغداد الیوم با اعلام این نیوز گفت: این منبع آگاه نتایج نهایی انتخابات مجلس را که دوازده ماه کنونی میلادی برگزار شد اعلام کرد.
این منبع به بغداد الیوم گفت: ائتلاف “دولت قانون” به ریاست نوری المالکی ۲۵ کرسی و جریان “حکمت ملی” به ریاست سید عمار حکیم نیز ۲۲ کرسی به دست آورده اند.
وی افزود: حزب دمکرات کردستان ۲۴ کرسی و اتحاد میهنی کرستان عراق نیز ۱۵ کرسی به دست آورده اند.
به گفته این منبع ائتلاف “الوطنیه” به ریاست ایاد علاوی نیز ۲۱ کرسی و ائتلاف “القرار” ۱۵ کرسی کسب کرده اند.
این منبع گفت: حزب “الجماهیر الوطنیه” هفت کرسی و جنبش “الجیل الجدید” (نسل جدید) نیز چهار کرسی را از آن خود کرده اند.
وی تصریح کرد: ائتلاف “نینوی هویتنا” (نینوا هویت ماست) به ریاست اسامه النجیفی معاون رئیس جمهور عراق سه کرسی و ائتلاف «الانبار هویتنا» نیز پنج کرسی به دست آورده اند.
«ائتلاف عراق الارض» و «تجمع مردان عراق»، حزب مدنی، ائتلاف مدنی دمکراتیک، «صلاح الدین هویتنا» نیز هر کدام یک کرسی به دست آورده اند.
به گفته وی تشکل اسلامگرایی کردستان به سه کرسی و جبهه ترکمان‌ها سه کرسی و تشکل اراده نیز دو کرسی و جماعت اسلامی دو کرسی و ائتلاف برای دمکراسی نیز دو کرسی دست یافته اند.

­

ستاد انتخابات عراق: نتیجه نهایی انتخابات پارلمانی در دو روز آینده اعلام می شود

شبکه تلویزیونی المیادین نیز گزارش داد: کمیته انتخابات عراق اعلام کرد نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق در دو روز آینده اعلام خواهد شد.
این ستاد افزود: هیچ دلیلی وجود ندارد که خواستار شمارش دستی آراء شویم.