موبایل

چهره اصلاح طلب:دولت نتوانسته آنچنان که باید، مطالبات مردم را برآورده کند


به گزارش ایسنا، محمدرضا راه‌چمنی، طی سخنانی در سومین کنگره حزب وحدت و همکاری ملی با بیان اینکه حزب فعالیت اصلی خود را با برگزاری اولین کنگره در سال ۹۱ با رویکرد مشی اصلاح‌طلبی آغاز کرده است، گفت: حزب وحدت و همکاری ملی در انتخابات ریاست جمهوری دهم با حمایت از روحانی در انتخابات ریاست جمهوری کارش را آغاز کرد و در انتخابات مجلس دهم و شورای شهر پنجم به صورت فعال در صحنه سیاسی با ارائه لیست انتخاباتی حضور داشت.

وی با اشاره به اینکه رویکرد اصلی حزب، حمایت از روحانی و دولت ایشان بوده است، اظهار داشت: حزب وحدت و همکاری ملی هیچ موقع به دنبال سهم‌خواهی نبوده است. هرچند در حزب انتقاداتی به برخی عملکرد دولت داریم اما همچنان از دولت روحانی حمایت می‌کنیم.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی افزود: دولت آنچنان که باید نتوانسته انتظارت مردم را فراهم کند و این مسئله باعث برخی نارضایتی‌ها در بخش نخبگان و قشر مردمی جامعه ایجاد کرده که قابل کتمان نیست و دولت باید با برنامه‌ریزی و استفاده از تجربه مدیران توانمند این مشکلات را مرتفع کند.

راه‌چمنی با اشاره به تجربه و ظرفیت نمایندگان ادوار مجلس تصریح کرد: نمایندگان ادوار مجلس هریک بین یک یا پنج دوره نماینده مجلس بوده‌اند که آشنایی خوبی به حوزه اقتصادی و قوانین و لوایح کشور دارند و کلی تجربه پشت‌سر این نمایندگان ادوار وجود دارد که دولت می‌تواند با استفاده از این ظرفیت در جهت رفع و حل برخی چالش‌ها استفاده کنند همانطور که رئیس مجلس با جمع کردن نمایندگان ادوار و تشکیل کمیسیون‌های تخصصی از ظرفیت نمایندگان مجلس استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: آنطور که شایسته است چه در مجلس و چه در دولت و شورای شهر از وجود و ظرفیت احزاب بهره‌گیری نمی‌شود. وزارت کشور به عنوان متولی اصلی باید به صورت جدی از احزاب حمایت کند و از نقش احزاب در حل مسائل کشور کمک بجویند چراکه احزاب هم ظرفیت خوبی دارند و هم باید بر تمام موضوعات کشور نظارت کنند. می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق و با کمک احزاب از مشکلات عبور کرد.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی با اشاره به خروج آمریکا از برجام خاطرنشان کرد: 40 سال است که آمریکا با جمهوری اسلامی دشمنی دارد و در این 40 سال همیشه از تحریم صحبت کرده است. بنابراین خروج از برجام برای ایران چیز تازه‌ای نیست اما آنچه که مهم است، این است که برجام یک موفقیت برای کشور بوده و گام‌های اساسی پس از برجام در حوزه‌های مختلف برداشته شده است و آنچه که مهم است برجام باید منافع ملی کشور را تامین کند.