موبایل

امام خمینی (ره) احیاگر ارزش‌های اخلاقی بود/ توسل به اهل بیت (ع) مهم‌ترین ویژگی امام راحل بود


به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی در مراسم بزرگداشت امام راحل که در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی(ره) نسبت به مادیات دنیا بی توجه بود و ساده‌زیستی یکی از ویژگی‌های ایشان بود.

وی با اشاره به لزوم الگوگیری از امام راحل افزود: دنیا باید با زندگی ساده امام خمینی (ره) آشنا شود تا فرهنگ زندگی ایشان در میان مردم به ویژه مسئولان ترویج یابد.

استاد حوزه و دانشگاه بابیان اینکه مسیر برای امام خمینی (ره) هموار بود چراکه ایشان به خداوند متعال ایمان داشتند، بیان کرد: توکل نداشتن به خداوند و تکیه بر وعده‌های دروغین کدخدا موجب شکست و تضعیف نظام اسلامی می‌شود.

رفیعی با بیان اینکه امام خمینی (ره) احیاگر ارزش‌های اخلاقی بود، تصریح کرد: توکل به خدا یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته امام خمینی (ره) بود، بعد تربیتی ایشان موجب جذب مردم شد، عبادت و توکل به خداوند و توسل به اهل بیت (ع) از مهم‌ترین ویژگی‌های امام راحل بود.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: امام راحل بنیان انقلاب اسلامی را بنا، به‌عنوان فردی دین‌دار، دین را اجرا، اسلام را معماری و ارزش‌های قرآن و روایات را به صحنه عمل و جامعه منتقل کرد.