وکیل

طلاق توافقی چند روز طول می کشد

قبل از گفتن اینکه طلاق توافقی چند روز طول می کشد، بگذارید بگوییم که طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی، طلاقی است که زن و شوهر در مورد مسائل مالی و غیرمالی آن توافق می‌کنند. یعنی همسران با توافق در مورد حق و حقوق خود یا گذشتن از آن از قبیل مهریه، حضانت و ملاقات فرزند، جهیزیه، نفقه و… به راحتی به دادگاه مراجعه می‌کنند و پس از مدت کوتاهی به‌صورت توافقی از هم جدا می‌شوند.

مدت زمان طلاق توافقی با توجه به آنچه که گفته شد بسیار کم است ولی در دادگاه های مختلف ایران یکسان نیست و زمان قطعی را در این مورد نمی توان پیش بینی کرد. مثلا در شهر تهران، مجتمع های قضایی مختلف و شعبه های متفاوت دادگاه خانواده راه و روش های مخصوص به خود را دارند، ولی در حال حاضر در اکثر شعبه های خانواده تهران روند طلاق توافقی از ابتدا یعنی ثبت دادخواست در دفتر خدمات الکترونیک قضایی تا صدور رای (گواهی عدم امکان سازش) کمتر از یک هفته و معمولا ۳ الی ۴ روز توسط وکیل دادگستری انجام می پذیرد.

اگر زوجین بدون داشتن وکیل بخواهند مراحل طلاق توافقی را انجام دهند از یک هفته الی ده روز طول می کشد.

اگر طلاق توافقی خود را به وکیل های گروه وکلای تهران بسپارید آنها در دو روزه کاری، بدون حضور طرفین کار را به اتمام می رساند. با توجه به این که در هر دوره شرایط اخذ طلاق توافقی کمی تغییر می کند ، اما به طور کلی هم اکنون در اکثر دادگاه های خانواده تهران از صفر تا صد یعنی شروع دادخواست تا اخذ رای دادگاه حدود ۲ الی ۳ روز می باشد و این شعار گروه وکلای تهران است که در کوتاه ترین زمان طلاق توافقی شما را میگیرند.

اگر همچنان راجبه ( طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟، طلاق توافقی چند روز طول می کشد؟، مدت زمان طلاق توافقی، طلاق توافقی چقدر زمان میبرد؟ ) سوال دارید می توانید از مشاوره حقوقی تلفنی رایگان گروه وکلای تهران استفاده نمایید.

منبع: طلاق توافقی چند روز طول می کشد