موبایل

صدور 2416 مجوز تولید گیاهان دارویی در کشور تاکنون


به گزارش ایسنا، جعفر میرفخرایی، در اولین جشنواره ملی گیاهان دارویی استان گیلان که با رویکرد تجاری سازی گیاهان دارویی در شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار شد، اظهار کرد: انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی با پنج عضو آغاز بکار کرد و پس از 16 سال فعالیت، هم اکنون اعضای آن به 160 عضو فعال افزایش یافته است.

وی با اشاره به اهمیت گیاهان دارویی در زندگی بشر از دیر باز تاکنون و اهمیت تجاری سازی آن، ادامه داد: تاکنون 2416 فقره پروانه تولید گیاهان دارویی در سطح کشور صادر شده است که رقمی قابل توجه است.

وی افزود: اعضای انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی موفق شده است 262 فرآورده و 390 اسانس گیاهان دارویی را در اقصی نقاط کشور شناسایی کند.

میرفخرایی نداشتن برنامه در بحث ورود به تولید گیاهان دارویی را از مهمترین آسیب ها برشمرد و گفت: در هماهنگی با وزارت جهاد کشاورزی و برنامه ریزی صحیح می شود در بحث های کارآفرینی، درآمدزایی و پرهیز از تولید مازاد به شکل ایده آلی حضور یافت.

وی در بخش پایانی سخنان خود ظرفیت های موجود در آستارا را بسیار بالا برشمرد و تصریح کرد: این منطقه بهشت است و می توان از این ظرفیت بهره مندی مناسبی را داشت.