موبایل

نشست وزرای خارجه برجام احتمالا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می‌شود


به گزارش فارس، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه از احتمال برگزاری نشست وزیران خارجه ایران و گروه ۱+۴ تا چند هفته آینده نیوز داد.

به نوشته نیوزگزاری «اینترفکس»، این مقم روس گفت احتمال دارد این نشست در ماه سپتامبر در حاشیه اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شود.

اولیانوف درباره خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران، گفت: «اعضای باقی‌مانده برجام باید برای خنثی کردن تبعات منفی تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا، تلاش کنند. این کار، دشوار، اما ممکن است.»

وی همچنین تأکید کرد که اعضای باقی‌مانده توافق هسته‌ای با ایران باید اطمینان یابند که این توافق حفظ شده و اعضا به نحوی پایدار به تعهدات خود عمل می‌کنند.

ایران و گروه موسوم به ۱+۵ در سال ۲۰۱۵ به توافقی دست یافتند که بر اساس آن قرار شد ایران در ازای رفع تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای، فعالیت‌های هسته‌ای خود را محدود کند. با وجود آنکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیش از ۱۰ بار پایبندی کامل ایران به این توافق را تایید کرده، آمریکا امسال از این توافق خارج شد و اعلام کرد که تمام تحریم‌های یکجانبه خود را احیا می‌کند.