موبایل

آمریکا نهادهای اروپایی مرتبط با ایران را به تحریم تهدید کرد


به گزارش فارس، در ادامه فشارهای واشنگتن به اروپایی‌ها برای همراه شدن با تحریم‌ها علیه ایران، یک رسانه آمریکایی از هشدار جدی دو قوه قانونگذاری و اجرایی آمریکا به اروپا درباره تداوم تجارت با تهران نیوز داد.

طبق گزارش «واشنگتن فری بیکن»، چندین مقام ارشد آمریکایی نیوز از هشدار جدی کاخ سفیئد و کنگره اروپا به شرکای اروپایی واشنگتن با این مضمون نیوز داد: «یا به همه پیوندهای تجاری با ایران پایان دهید یا با تحریم‌های سخت و جدید آمریکا طی ماه‌های پیش رو مواجه شوید».

طبق این گزارش، دولت «دونالد ترامپ» و بسیاری در کنگره آمریکا در حال همکاری برای فشار بر شرکای اروپایی درباره تعاملات مالی و تجاری آنها با ایران هستند تا تحریم‌های شدیدی علیه ایران در بخش‌های نفتی و بانکداری اعمال کنند.

در گزارش این رسانه آمده که شرکای اروپایی واشنگتن از زمان اعلام خروج آمریکا از برجام در تاریخ 18 اردیبهشت، با تحریم‌های این کشور علیه ایران مخزر موبایلت کرده و در حال مذاکره با ایران برای صحبت درباره راه‌های دور زدن تحریم‌های واشنگتن هستند.

در گزارش فری بیکن آمده است: «مقام‌های ارشد آمریکایی که مسئول تلاش‌ها برای فشار بر شرکای اروپایی به دلیل تعاملات آنها با ایران هستند گفتند که دولت ترامپ در اعمال تحریم‌ها علیه کسانی که تحریم‌های جدید ایران را نقض کنند، تردید نخواهد کرد و امکان هدف قرار گرفتن نهادهای بانکی بین‌المللی و حتی بانک‌های مهم آمریکایی هم در صورت عدم پایبندی آنها با تحریم‌های ایران وجود دارد».

این رسانه همچنین نیوز داد که آمریکا به اعضای سامانه «سوئیفت» درباره ارتباطات و تعاملات بانکی با ایران هشدار داده است

انتشار این نیوز در حالی صورت گرفته که پیش از این 10 سناتور ارشد جمهوری‌خواه آمریکایی در نامه‌ای به سفرای آلمان، فرانسه و انگلیس به اروپایی‌ها درباره تلاش برای دور زدن تحریم‌های آتی ایران هشدار دادند.