موبایل

دستگیری زوج کلاهبردار ۶ میلیاردی در گرگان


به گزارش پایگاه نیوزی پلیس، سردار علی اکبر جاویدان اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر یک مورد اختلاف و درگیری در شهرستان گرگان، بلافاصله ماموران انتظامی به محل اعزام که مشخص شد موضوع فراتر از درگیری و اختلاف بوده و نیاز به بررسی تخصصی است.

وی افزود: پس از هدایت طرفین درگیری به یگان انتظامی، در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد، 4 نفر اهل استان تهران با در دست داشتن اسناد و مدارکی مدعی هستند فردی با همدستی همسرش از طریق دادن وعده های واهی، در چند ماه 6 میلیارد ریال از آنان اخاذی کرده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهمان در روند تحقیقات پلیسی ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شدند اما پس از ارائه مستندات قانونی به جرم خود اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی گلستان اظهار کرد: متهمان در اعترافات خود بیان کردند پس از برقراری ارتباط با یکی از اقوام شاکیان در فضای مجازی و جلب اعتماد وی، اطلاعات شخصی و خانوادگی آنان را گرفته و طی چند مرحله از طریق دادن وعده هایی نظیر رفع کامل بیماری، حل مشکلات خانوادگی و یافتن همسری با ویژگی های خاص و غیره مبلغ 6 میلیارد ریال از آنان دریافت کردند.

سردار جاویدان با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، به شهروندان توصیه کرد: در صورت برخورد با افرادی که در قبال دریافت پول به آنان وعده های مختلف می‌دهند، مراتب را سریع از طریق مرکز فوریت های 110 به پلیس اطلاع دهند.