موبایل

نتوانستیم انتظارات مردم را برآورده کنیم


به گزارش فارس، محسن هاشمی در هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران و پس از انتخابات دومین سال از پنجمین دوره شورای شهر تهران گفت: از همدلی مثال‌زدنی اعضای شورا علی‌رغم نقدهایی که به هیات رئیسه داشتند تشکر می‌کنم.

وی‌ ادامه داد: با توجه به تلاش‌های زیادی توسط مدیریت شهری انجام شده است، در طول یک سال ۴ شهردار در شهر تهران فعالیت کرده‌اند که در بخش‌های مهمی در ماموریت‌های شهری موفق عمل کردند.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: انصافاً علی‌رغم تغییرات در مدیریت شهری به ۷۰ درصد از مسئولیت‌ها در نگاهداشت شهر خوب عمل شده است.

هاشمی گفت: مقداری ضعف وجود داشت که یکی از آنها عدم ارتباط مدیریت شهری بود که در توان ما حفظ این ثبات نبود.

وی خاطرنشان کرد: دست و پای شهر به دلیل بدهی به سیستم بانکی، رکود اقتصادی و تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای که ایجاد شده است بسته بود و باعث شد در بخش‌های سرمایه‌گذاری در شهر موفق نباشیم.

رئیس شورای شهر تهران افزود: نسبت به آماده‌سازی پکیج‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فعالیت‌هایی را آغاز کرده‌ایم و با تبلیغات لازم در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

هاشمی تصریح کرد: به جای فاینانس‌های خارجی باید به سمت مشارکت‌های مردمی در اکثر پروژه‌های شهری پیش برویم و قطعاً این موضوع امکان‌پذیر است.

وی گفت: به صورتی که سرمایه‌گذاران شرکت داشته باشند می‌توانیم سرمایه‌های انباشته را به سمت تهران ببریم و با نقدینگی زیادی که وجود دارد جذب فعالیت‌های شهر تهران کنیم.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: تهران جذابیت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری دارد و تا مرز ۱۵ میلیون نفر نیز پیش رفته که خیلی از کشورهای اروپایی جمعیت ۱۰ میلیون نفر دارند.

هاشمی گفت: گزارش جامع اقدامات اولین سال دوره پنجم شورای شهر تهران در حال تدوین است که به زودی منتشر می‌شود و در اختیار رسانه‌ها نیز قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ما در سال اول ۸۱ جلسه علنی، ۶۰ جلسه هم‌اندیشی، ۵۰۰ جلسه کمیسیون‌ها، هزاران ملاقات و بازدید از سطح شهر تهران داشته‌ایم و اقدامات زیادی نیز به تصویب رسیده که خوشبختانه اعضای شورای شهر به وظایف خود به خوبی عمل کرده‌اند.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: بیش از ۵۵ مصوبه در خصوص پرونده باغات، نام‌گذاری خیابان‌ها و کوچه‌ها داشته‌ایم.

هاشمی افزود: ۱۹۲ تذکر در سال اول برای بهتر شدن وضعیت مدیریتی داده شده، ضمن دفاع از عملکرد مدیریت شهری و شورای شهر تهران امیدواریم در سال دوم بتوانیم عملکرد بهتری را ارائه دهیم.

وی گفت: در سال اول بنده با روحیات اعضا آشنا نبودم ولی همدلی زیادی ایجاد شده و بنده نیز تجربه اولم بود که چنین شورایی را مدیریت می‌کنم و مقداری محافظه‌کارانه پیش رفتم.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: امیدواریم در سال دوم بتوانیم با قدرت و سرعت بیشتری کارها را پیش ببریم و مصوبات را بهتر پیگیری کنیم و در ارتباط با مردم پاسخگو باشیم.

هاشمی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم در سال دوم ضعف‌ها را برطرف کنیم و پاسخگوی انتظارات مردم باشیم و از مردم عذرخواهی می‌کنیم که بر اساس رای تاریخی که به شورای پنجم دادند، نتوانستیم انتظارات آنها را برآورده کنیم.

وی گفت: موضوع برنامه سوم هم بسیار مهم است و امیدواریم هرچه سریع‌تر برنامه سوم توسعه شهر تهران به صحن شورا ارائه شود.