موبایل

انگلیس در حال برنامه‌ریزی برای حمله شیمیایی در سوریه است


به گزارش تسنیم، «ریچارد بلک» عضوی سنای ایالت ویرجینیای آمریکا می‌گوید سرویس اطلاعات خارجی انگلیس (MI6) در حال برنامه‌ریزی برای حمله شیمیایی به مردم سوریه است تا بتواند دولت بشار اسد را مقصر این ماجرا جلوه دهد.

این سناتور ایالتی آمریکا تصریح کرد: «حدود چهار هفته پیش، ما متوجه شدیم که [سرویس] اطلاعات انگلیس در حال کار بر روی یک حمله شیمیایی است تا دولت سوریه را مقصر نشان داده و آن را مسئول بدانند.»

ریچارد بلک، عضو سنای ایالت ویرجینیای آمریکا البته گفت که انگلیسی‌ها خودشان قصد ندارند این حمله شیمیایی را انجام دهند، اما از طریق شورشیان وابسته به خود چنین قصدی دارند و یا اینکه تلاش دارند یک حمله شیمیایی ساختگی را تدارک ببینند که در آن عاملان این صحنه‌سازی خود را به عنوان قربانی حمله شیمیایی جا بزنند.

این سیاستمدار آمریکایی همچنین تصریح کرد حملات شیمیایی پیشین در سوریه نیز جعلیاتی انگلیسی هستند که با کمک گروه موسوم به «کلاه سفیدها» انجام شده است. پیشتر روسیه روسیه شواهد محکمی درباره حملات شیمیایی تحریک‌آمیز در سوریه به سازمان ملل داده است.

طی چند سال اخیر، تمامی حملات ادعایی شیمیایی انجام شده در سوریه هنگامی رخ داده‌اند که ارتش این کشور در آستانه نهایی‌کردن یک پیروزی قاطع علیه تروریست‌ها بوده است.