موبایل

این عکس جعلی از دونالد ترامپ جنجال به پا کرد


اما همانطور که «کوین روس»، نیوزنگار نیویورک تایمز در توییتر خود هم به آن اشاره کرد، این تصویر جعلی بوده و مربوط به سال 2015 در تگزاس است؛ یعنی مدتها پیش از آن که ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا وارد کاخ سفید شود.

انتشار عکسی دروغین از ترامپ در حال نجات قربانیان توفان فلورنس! + تصاویر

انتشار عکسی دروغین از ترامپ در حال نجات قربانیان توفان فلورنس! + تصاویردر این عکس، ترامپ به همراه یک نیروی امداد بر روی یک قایق کوچک نشسته است و کلاه معروف خود که بر روی آن شعار «آمریکا را دوباره قدرتمند کن» نوشته شده است را به یکی از قربانیان توفان فلورنس می دهد! این در حالی است که با وجود جعلی بودن این عکس، بسیاری از مردم آن را در فیسبوک به اشتراک گذاشتند و به آن واکنش نشان دادند. تصویر اصلی که در وبسایت شبکه سی ان ان هم منتشر شده است، سه نیروی امداد را در حالی که جلیقه نجات بر تن کرده اند، نشان می دهد.

وبسایت راستی آزمایی «Snopes» بررسی های دقیق تری روی عکس ترامپ انجام داد و اعلام کرد این عکس جعلی است؛ زیرا ترامپ در عکس ویرایش شده جلیقه نجات بر تن نکرده است و مهم تر اینکه روسای جمهور آمریکا شخصا در عملیات نجات بلایای طبیعی شرکت نمی کنند.

برخی از کاربران فیسبوک از این مسئله انتقاد کردند. یکی از آنها نوشت: نمی دانم فیسبوک چگونه اجازه داد این عکس جعلی بارها به اشتراک گذاشته شود. برخی دیگر هم اعلام کردند ممکن است تعدادی از مردم این تصویر جعلی را باور کنند! یکی از آنها به طعنه نوشت: درست است. دونالد ترامپ مردم را از توفان فلورنس نجات داد و مردم این مسئله را باور می کنند. مطمئن باشید.

سال گذشته میلادی هم یک گروه حامی ترامپ تصویری از رئیس جمهور آمریکا را در حالی که تعدادی حیوان خانگی را در جریان توفان بغل کرده است، منتشر کرد. در زیر این عکس نوشته شده بود: مواردی که رسانه ها فراموش می کنند!

انتشار عکسی دروغین از ترامپ در حال نجات قربانیان توفان فلورنس! + تصاویراین عکس هم در دوران وقوع توفان هاروی در هیوستون به اشتراک گذاشته شد و پس از انتشار مشخص شد که جعلی بوده است.

توفان سهمگین فلورنس چندی پیش سواحل کارولینای شمالی و جنوبی آمریکا را در نوردید و بیش از 30 نفر را به کام مرگ کشید. این توفان خسارت های مالی و جانی زیادی را بر جای گذاشته است.