موبایل

برای مقابله با تهدیدات آمریکا، اتاق فکر تشکیل شود


وی افزود: اما نکته‌ای که وجود دارد این است که تمام روسای جمهور آمریکا که یکی پس از دیگری از ابتدای انقلاب تاکنون سر کار آمده‌اند هر کدام از قبلی بدتر بودند و رییس جمهور فعلی آمریکا در طول تاریخ ۴۰ ساله انقلاب جزء بدترین‌ها بوده و خصومت مثال‌زدنی با ملت ایران و نظام اسلامی دارد و از همان ابتدا آشکارا بحث ورود اتباع برخی از کشورها مانند ایران را به آمریکا ممنوع کرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پیشنهاد دهنده اولیه مذاکرات خود آمریکا بود که پادشاه عمان را مامور کرد به ایران بیاید. بعد در مذاکرات نماینده آمریکا و وزیر امور خارجه در جلسات حضور داشتند و تمام جریان این توافق را اطلاع داشتند و این طور نبود که بی‌اطلاع باشند. روزهای اول هم ادعا کردند توانستیم جلوی پیشرفت علم هسته‌ای ایران را بگیریم و ترامپ که آمد گفت برجام بدترین توافق است.

موسوی لارگانی گفت: آمریکا به تعهدات خود در برجام عمل نکرد و اروپایی‌ هم که ادعا می‌کند در برجام مانده به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرده و بعید است عمل کند و هم‌اکنون به نوعی ایران را بازی می‌دهد. اما این موضوع که اتاق جنگ علیه ایران تشکیل داده‌اند و گروهی را مشخص کرده‌اند که علیه ایران اقدام کند هدفشان براندازی نظام است. هم‌اکنون با تمام قوا در برابر ایران ایستاده‌اند و به شکل عملی وارد کار شده‌اند. 

وی ادامه داد: بارها گفته‌ایم که دولتمردان ایران عمل مقابله به مثل انجام دهند و یک ستاد عملیاتی را برای مقابله با تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا تشکیل دهند. در این خصوص کوتاهی شده است، اما قطعاً آمریکا هیچ اقدامی نمی‌تواند علیه ملت ایران انجام دهد و همان‌طوری که رهبری فرمودند استکبار از نظر جنگ فیزیکی قطعاً نمی‌تواند کاری کند. از نظر تحریم‌های اقتصادی هم این تحریم‌ها باعث شده که ما بتوانیم روی پای خود بایستیم و خیلی از چیزها که دشمنان در خواب هم تصور نمی‌کردند به دست بیاوریم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: در خصوص اقدامات خصمانه آمریکا قوای سه‌گانه باید به شکل عملیاتی یک اتاق فکر مقابله با تهدیدات و تحریم‌های آمریکا تشکیل دهند که فقط وظیفه‌شان همین باشد. برای مثال صحیح نیست که معاون اول رییس جمهور را در این اتاق فکر دخیل کنیم چراکه ایشان دارای مشغله‌های زیادی هستند. 

موسوی لارگانی با بیان اینکه ایران اسلامی به دلیل پشتوانه قوی مردمی می‌تواند در برابر استکبار ایستادگی کند، گفت: این پشتوانه را کشورهای دیگر ندارند. باید قدر این پشتوانه را بدانیم و در کنار مردم باشیم.

وی در خصوص این صحبت ترامپ که ادعا کرده بود با اقداماتم نفس رژیم ایران به شماره افتاده است، خاطرنشان کرد: آن‌ها بارها ادعا کرده‌اند که جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند جشن ۴۰ سالگی خود را ببیند. ایران نه تنها پایگاه مردمی در داخل دارد بلکه در بسیاری از کشورهای هم‌جوار نیز محبوبیت دارد. همه اذعان دارند که قدرت ایران است که می‌تواند آرامش را به منطقه برگرداند و این ایران اسلامی بود که توانست داعش سرکش را از سوریه و عراق بیرون کند. 

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، گفت: قطعاً این خوابی بیشتر نیست و تعبیر هم ندارد. تا زمانی که دولتمردان با مردم خود ارتباط تنگاتنگ داشته باشند و به آنان خدمت صادقانه کنند ایران اسلامی هیچ آسیبی نمی‌بیند چرا که دست با کفایت امام زمان(عج) بر سر این کشور است و رهبری مقتدر و شجاع داریم که پیش‌بینی‌های عالی ایشان همیشه درست بوده است. با وجود چنین شخصیتی ایران در برابر تهدیدها هیچ آسیبی نمی‌بیند.