موبایل

جزئیات تامین مالی خودروسازان از بازار سرمایه


به گزارش مهر، شاپور محمدی در مراسم اختتامیه لیگ ستارگان بورس در جمع نیوزنگاران گفت: در سال جاری ۳۴ تیم از ۳۴ دانشگاه برتر کشور در لیگ ستارگان بورس حضور یافتند که رشد مناسبی را نشان می‌دهد و این در شرایطی است که سال گذشته در اولین دوره لیگ ستارگان ۱۰ دانشگاه آن هم صرفا از تهران حضور یافته بودند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در این رویداد تلاش شد تا برای سرمایه گذاری مبتنی بر اصول علمی و رعایت موازین اخلاقی تاکید شود تا بازار بهتری را در حوزه سرمایه تجربه نماییم و این در حالی است که بسیاری از شرکت کنندگان در این مسابقه یادگیری بسیار مناسبی را داشته و به نوعی فرهنگسازی برای معاملات در بازار سرمایه صورت گرفت.

وی تصریح کرد: اکنون فاصله میان دانشگاه‌ها و بازار سرمایه به لحاظ دانش تئوری کمتر شده و این پیام مناسبی برای افراد به شمار می‌رود تا بتوانند آموخته‌های دانشگاهی خود را در بازار سرمایه بکار گیرند.

محمدی ادامه داد: هدف اصلی از برگزاری لیگ ستارگان بورس، فرهنگسازی برای انجام معاملات مبتنی بر اخلاق و سرمایه گذاری در بازار سرمایه بود چرا که روز به روز حضور شرکت‌ها در این بازار بیشتر شده و تعمیق آن افزایش می‌یابد.

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به پرسش نیوزنگار مهر مبنی بر حضور شرکت‌های دانش بنیان در بازار سرمایه خاطرنشان کرد: شرکت‌های زیادی در این حوزه درخواست حضور در بازار سرمایه را دارند، اما فرایند ثبت شرکت‌ها اندکی زمانبر است، اما باید توجه داشت که برخی از شرکت‌های دانش بنیان در تابلوی بورس حضور ندارند، ولی در تولید نرم افزار‌های مرتبط با بازار سرمایه یا معاملات الگوریتمی کمک می‌دهند.

محمدی ادامه داد: انتشار اوراق بهادار از سوی شرکت‌های بورسی شتاب خوبی گرفته و شرکت‌های خودرویی و فلزات اساسی سال قبل تامین مالی مناسبی را از بورس داشته اند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: خودروسازان ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه جذب منابع کرده اند و البته از نظر بازار سرمایه ترجیح بر تامین مالی بخش خصوصی است.