موبایل

فکر می‌کردیم برنامه‌های تیم ملی با جدیت پیش برود


به گزارش فارس، علیرضا جهانبخش پیش از آغاز تمرین امروز تیم ملی در جمع نیوزنگاران در نشست نیوزی پیرامون وضعیت تیم ملی گفت: متاسفانه بعد از جام جهانی با عملکردی که داشتیم انتظارات از ما بالا رفته اما امکانات  و اردوهای ما با تاخیر برگزار شد. فکر می‌کردیم بعد از این مسابقات کار با جدیت پیگیری شود اما این اتفاقات نیفتاد.

هافبک تیم ملی تاکید کرد: ما انتظار داشتیم تمام برنامه‌ها با جدیت پیش برود چون خواه ناخواه انتظارات از ما بسیار بالاست ولی با همین شرایط امیدواریم نتایج خوبی بگیریم. 

وی در خصوص اینکه در لیگ هلند به عنوان آقای گلی رسید، گفت: خدا را شکر می‌کنم به عنوان یک ایرانی به این عنوان دست پیدا کردم. بدون شک این اتفاق یکی از بزرگ‌ترین اتفاقات زندگی‌ام بود. از طرف دیگر خوشحال هستم که لژیونرها درخشیدند و ما مسئولیت داریم کیفیت‌مان را نشان بدهیم. اتفاقی که برای من افتاد برای یک ایرانی بازتاب بسیار خوبی داشت ضمن آنکه در فوتبال آسیا هم بازتاب مثبتی پیدا کرد. امکانات بسیار خوبی در فوتبال اروپا وجود دارد که مطمئناً اگر این امکانات در اختیار ایرانی‌ها بود بازخورد بهتر و بیشتری داشت.

جهانبخش تاکید کرد: اردوهای خارج از کشور با امکاناتی که در ایران به ما ارائه می‌شود بسیار متفاوت است در صورتی که ما در ایران استعدادهای بسیار زیادی داریم. 

نیوزنگاری گفت با وجود اینکه خیلی از بازیکنان در تیم‌های باشگاهی خود باقی ماندند اما شما در اردوی تیم ملی حضور پیدا کردید، دلیل این موضوع چیست؟ که جهانبخش پاسخ داد: باشگاه جدید خواسته‌های جدید هم دارد. من همیشه لیگ برتر انگلیس را نگاه می‌کردم و یکی از آرزوهایم بازی کردن در آنجا بود. به جرات می‌توانم بگویم لیگ برتر انگلستان یکی از بهترین لیگ‌های دنیا است که بازی آسانی در آن وجود ندارد.

هافبک تیم ملی تاکید کرد:‌ در هفته‌های اول بیشتر مشغول آشنایی با جو مسابقات بودم و خدا را شکر می‌کنم که اعتماد به نفس دارم و می‌توانم خودم را با شرایط وفق بدهم. تیم ملی هم هر زمانی که بخواهد در خدمت آن خواهم بود حتی در بدترین شرایط. شاید اگر در باشگاهم می‌ماندم آنجا هماهنگ‌تر می‌شدم ولی بازی با ازبکستان در فیفادی برگزار می‌شود و من باید به تیم ملی ایران می‌آمدم.

وی در پایان در خصوص اهمیت بازی‌های دوستانه بزرگ قبل از جام ملت‌ها گفت: در ابتدای صحبت‌هایم گفتم که بازی‌های دوستانه خیلی می‌تواند به ما کمک کند. ژاپن و کره با تیم‌های بزرگ بازی می‌کنند و این باعث می‌شود آنها راحت‌تر به مصاف تیم‌های آسیایی بیایند. ما بازیکنان به بازی‌های دوستانه نیاز داریم و اگر قبل از جام جهانی سه بازی بزرگ داشتیم، مطمئناً با آمادگی ذهنی بهتری بازی می‌کردیم. من فقط امیدوار هستم انتظارات کادر فنی و بازیکنان تیم ملی برآورده شود تا بتوانیم در جام ملت‌ها موفق باشیم.