موبایل

آغاز پیش‌فروش بلیت قطار ترکیبی تهران-کربلا از فردا/ کاهش قابل توجه قیمت بلیت


میرحسن موسوی در گفت‌وگو با تسنیم در بیان دلایل تاخیر در آغاز پیش فروش بلیت قطارهای ترکیبی تهران-کربلا اظهار کرد: پیش فروش بلیت قطارهای فوق‌العاده برای مسیر جنوب امروز صبح به فروش رفت. برای قطارهای کرمانشاه و مهران با توجه به تقاضای بالا تعدادی قطارهای فوق‌العاده با هدف افزایش ظرفیت چرخشی شده است.

وی با اعلام این‌که فروش بلیت این قطارها از روز دوشنبه 23 مهرماه آغاز می‌شود، افزود: در واقع امروز پیش فروش همه مسیرها از جمله جنوب تا خرمشهر به فروش رفته اما قطارهای فوق‌العاده تا مهران چرخشی شده است. مثلا اگر قرار بود 9 ساعت قطار بخوابد این زمان به 5 ساعت کاهش یافت تا بتوانیم در 10 روز قطارهای بیشتری برای زائران عتبات عالیات فراهم کنیم.

وی از افزایش قابل توجه این قطارها نیوز داد و تصریح کرد: در رابطه با قیمت بلیت‌ها از شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا خواستیم با توجه به شرایط خاص قیمت مناسبی در نظر گرفته شود. در این زمینه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نیز در بحث لکوموتیو به رجا کمک خواهد کرد تا نرخ بلیت‌ها کاهش یابد.

معاون مسافری راه‌آهن با بیان این‌که قیمت بلیت قطار تا کرمانشاه پیش بینی شده بود که حدود 80 هزار تومان دریافت کنند، گفت: البته با صحبتی که با رجا قیمت بلیت این قطار قابل توجه کمتر از این رقم و مناسب‌تر شده است.

موسوی هچنین گفت: با توجه به این‌که اتوبوس‌ها نیز چارتر شده است بلیت مهران-نجف و کربلا-مهران نیز مناسب خواهد بود.

قیمت بلیت قطار ترکیبی تهران-کربلا سال گذشته 130 هزار تومان بود.