موبایل

روسیه اتهامات سایبری انگلیس و هم‌پیمانانش را رد کرد


به گزارش باشگاه نیوزنگاران جوان: به نقل از نیوزگزاری ایتارتاس، به دنبال آنکه انگلیس و هم‌پیمانانش سرویس‌های اطلاعات نظامی روسیه را به حملات سایبری در سراسر جهان متهم کرد، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد آن‌ها احتمالا در حال قضاوت درباره روسیه با اقداماتی هستند که خود انجام می‌دهند و این اتهامات بی ارزش است.

روسیه ادعا‌ها در مورد نقش جاسوسان روسی در حملات سایبری جهانی را تکذیب کرد و آن را بی ارزش و صرفا تلاشی برای لطمه زدن به منافع روسیه خواند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به جدیدترین ادعای مطرح شده از سوی انگلیس و هم پیمانانش در این باره که واحد اطلاعات ارتش روسیه یک سری حملات سایبری علیه نهاد‌های سیاسی، شرکت ها، رسانه‌ها و نهاد‌های ورزشی انجام داده است، واکنش نشان داد.

او این ادعا‌ها را رد کرد و گفت: “تخیل همکاران ما در انگلیس هیچ مرزی نمی‌شناسد. “

او این سخنان را چند ساعت پس از آن مطرح کرد که گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع انگلیس روسیه را عامل یک سری حملات سایبری در سطح جهان دانست و این حملات را اقداماتی مبتنی بر بی پروایی از سوی یک کشور “منفور” دانست که انگلیس و هم پیمانانش در ناتو چنین فعالیت‌هایی را در آینده افشا خواهند کرد.

اظهارات او پس از آن مطرح شد که مقامات انگلیسی و استرالیایی اعلام کردند واحد اطلاعات ارتش روسیه پشت موجی از جرایم سایبری در سطح جهان قرار دارد. مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس مدعی شد چهار حمله جدید به همراه حملات سایبری قبلی با واحد اطلاعات ارتش روسیه مرتبط هستند.

وزیر دفاع هلند نیز پیش از این مدعی شده بود دستگاه اطلاعاتی این کشور عملیات ماه آوریل روس‌ها را برای حمله سایبری به سازمان ممنوعیت تسلیحات شیمیایی خنثی کرده است.

در همین حال سفارت روسیه در لندن نیز با انتشار بیانیه‌ای اظهارات مقامات انگلیس را در این باره که روسیه پشت پرده حمله سایبری جهانی است، رد کرد.

سفارت روسیه در این بیانیه افزود این اظهارات مقامات انگلیس بدون سند و بر پایه اطلاعات نادرست ایراد شده است.

در بیانیه سفارت روسیه در انگلیس آمده است: اظهارات (مقامات انگلیسی) غیرمسئولانه است و طبق معمول فاقد مدرک بیان شده و در چارچوب کمپین ضد روسی به راه انداخته شده از سوی دولت انگلیس طرح ریزی شده است.