موبایل

چین ارز ملی خود را دستکاری نکرده است


به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، کارکنان وزارت خزانه داری آمریکا به استیون منوچین وزیر خزانه داری اعلام کرده اند که چین در حال دستکاری ارزش یوان ارز ملی خود نیست.

دولت ترامپ قرار است گزارشی دقیق درباره ارزهای خارجی منتشر کند و اگر منوچین این نتیجه گیری کارمندان خود را بپذیرد تنش تجاری میان چین و‌ آمریکا دچار تغییر خواهد شد و به عبارت دیگر یکی از منابع نگرانی واشنگتن برطرف شده است.

دولت آمریکا که وارد یک جنگ تجاری با چین شده است، تا کنون محدودیت های زیادی را برای تجارت با پکن وضع کرده و تعرفه های سنگینی بر واردات محصولات چینی به آمریکا اعمال کرده است.

در جدیدترین  اقدام “ریک پری” وزیر انرژی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که واشنگتن قصد دارد به دلیل ملاحظات امنیت ملی، صادرات فناوری غیرنظامی هسته ای به چین را به میزان زیادی محدود کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ماه فروردین با انتشار توئیتی روسیه و چین را متهم به کاهش نرخ ارز کرد. ترامپ ادعا کرد که در شرایطی که ایالات متحده نرخ بهره بانکی خود را افزایش می دهد، روسیه و چین ارزش پول خود را عمدا کاهش می دهند.

رئیس جمهور آمریکا توئیت کرد: روسیه و چین در حال بازی کاهش نرخ ارز هستند آن هم در شرایطی که آمریکا همچنان در حال افزایش نرخ بهره بانکی است. این قابل قبول نیست.