موبایل

کاهش 19 درصدی تصادفات در غرب استان تهران


جانشین فرمانده انتظامی ویژه غرب استان با اشاره به اینکه ایجاد امنیت باید به رفتار و فرهنگ همگانی تبدیل شود گفت: در مورد تصادفات کاهش ۱۹ درصدی را در غرب استان تهران شاهد بودیم که با مشارکت مردم میسر شده است.

به گزارش نیوزگزاری تسنیم از شهریار، سرهنگ تراب نورالهی امروز در سخنرانی پیش از خطبه این هفته شهریار به مناسبت هفته ناجا اظهار داشت: هفته ناجا با شعار “پلیس مقتدر، امین مردم” از نخستین ساعات امروز آغاز شده و برنامه‌های تعیین شده در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه امنیت از پیش نیازها و زیربناهای اجتماع و حکومت است و در دین مبین اسلام نیز بسیار بر ضرورت امنیت تاکید شده افزود: نخستین شاخص امنیت احساس امنیت و آرامش روانی است که به لطف خداوند و خون شهدا امروز شاهد ارتقا روزافزون امنیت در کشور هستیم.

جانشین فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران عنوان کرد: تامین امنیت اخلاقی، مقابله با تهاجم فرهنگی، مقابله و مبارزه با قاچاق کالا، مبارزه با جنگ رسانه‌ای و تطهیر فضای مجازی از وظایف و اقدامات نیروی انتظامی است که به عنوان نهادی کارآمد درصدد ارائه بهترین خدمات هستیم.

نورالهی ضمن اشاره به اینکه مشارکت در حوزه امنیت و آرامش اجتناب‌ناپذیر است گفت: مشارکت در حوزه امنیت نیاز به فرهنگ و حضور اجتماعی همه شهروندان دارد تا امنیت را پدیده عمومی و همگانی بدانند و برنامه‌های اجتماعی و خدماتی نیروی انتظامی تنها با مشارکت اجتماعی میسر می‌شود و چیزی جز این نمی‌تواند ما را به بهترین شرایط برساند.

وی تصریح کرد: مرکز 110 رشد 72 درصدی دارد که به سبب تجمیع به دست آمده در مورد تصادفات نیز کاهش 19 درصدی را در غرب استان تهران شاهد بودیم که به طور حتم با مشارکت مردم میسر شده است.

نورالهی با اشاره به دیگر اقدامات خاطرنشان کرد: در بخش دستگیری اراذل و اوباش نیز رشد 14 درصدی و در حوزه کشف مواد مخدر رشد 3 درصدی به میزان کشف 18 تن در یک سال گذشته را شاهد بودیم که تعداد زیادی از افراد و باندهای مواد مخدر نیز شناسایی و متلاشی شدند.