صفحه اصلی / Apple / اپل سرویس موسیقی Shazam را خرید

اپل سرویس موسیقی Shazam را خرید

اپل سرویس موسیقی Shazam را خرید

اپل بصورت رسمی خرید سرویس موسیقی Shazam را تایید کرد. اخبار پیشین منتشر شده پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار را برای تصاحب شازم مطرح کرده بودند.

 

سرویس موسیقی Shazam چیست؟

شازم سرویسی است که شناسایی قطعات موسیقی، فیلم‌های سینمایی و شوهای تلویزیونی یا حتی آگهی‌ها را تنها از طریق شنیدن بخشی از صوت قطعه‌ی مورد نظر را برعهده داشته و مشخصات محتوای مورد نظر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

 

شرکت اپل در این باره میگوید:

ما بسیار هیجان‌زده‌ایم که شازم و تیم با استعداد این سرویس به اپل ملحق خواهند شد. اپل موزیک و شازم را باید مکمل‌های خوبی برای هم خواند که شور و هیجان لازم برای پیدا کردن قطعات موسیقی با کیفیت و تجربه‌ی بی نظیر از گوش سپردن به این قطعات توسط کاربرانمان را در ما ایجاد می‌کند. ما برنامه‌های جالب توجهی داریم و پس از نهایی شدن خرید شازم، در پی ترکیب سرویس شازم هستیم.

 

شازم نیز با انتشار بیانیه‌ای از پیوستن به اپل اظهار خوشنودی کرده است. براساس اطلاعات ارائه شده توسط شازم این سرویس بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد.

مبلغ پرداخت شده توسط اپل برای تصاحب شازم فاصله‌ی زیادی با یک میلیارد دلاری دارد که در آخرین ارزش گذاری شازم، برای این کمپانی در نظر گرفته شده بود. هر چند شازم یک کسب و کار موفق است، اما این کمپانی در یافتن مدل کسب و کار چندان موفق نبود، بطوریکه طی سال ۲۰۱۶ تنها درآمدی ۵۴ میلیون دلاری را کسب کرده بود.

با وجود درآمد پایین شازم، این سرویس می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای اپل باشد. بزرگ‌ترین استفاده از این سرویس را باید ترکیب آن با اپل موزیک خواند، بطوریکه تیم توسعه دهنده‌ی شازم می‌توانند اپل موزیک را بیش از پیش در زمینه‌ی موسیقی به سرویسی قدرتمندتر تبدیل کنند. در صورتی که اپل تصمیم به توقف فعالیت اپلیکیشن شازم بگیرد، از این‌رو باید ارتباط این سرویس با اسپاتیفای، رقیب خود را نیز قطع کند. دو سرویس اپل موزیک و اسپاتیفای در مجموع روزانه بیش از یک میلیون ریفرال را از سوی شازم دریافت می‌کنند. همچنین باید با ترکیب شازم با سیری اشاره کرد که به نظر می‌رسد از این پس شاهد ارتباط عمیق‌تری بین iOS و سرویس شازم باشیم.

همچنین باید نباید از علاقه‌ی احتمالی اپل به فناوری واقعیت افزوده شازم غافل شد. شازم فناوری بینایی ماشینی را در کنار پلتفرم واقعیت افزوده‌ای را در اختیار دارد که می‌تواند به پیشبرد اهداف اپل کمک کند.


منبع
The Verge


Source link

این مطالب را نیز ببینید!

بازی Breaking Bad در سال ۲۰۱۹ منتشر می‌شود

وی جی مگ: چند ماه پیش بود که اعلام شد قرار است فیلمی سینمایی براساس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *