صفحه اصلی / تازه ها / روش رجیستری گوشی های چند سیم کارت

روش رجیستری گوشی های چند سیم کارت

یکی از سوالاتی که در مورد طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه مطرح می شود، نحوه رجیستری گوشی های چند سیم کارت است. کمیته رجیستری اعلام کرده که گوشی های چند سیم کارت نیازی به رجیستری چندباره ندارند.

طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه از آذرماه ۱۳۹۶ به طور رسمی در ایران اعمال شد. ابتدا محصولات آیفون مشمول طرح رجیستری شدند و سپس سایر برندها در چند مرحله وارد این طرح شدند و احتمالا پس از تعطیلات عید نیز رجیستری گوشی های سامسونگ اجرایی می شود.

در طرح رجیستری برای فعال سازی گوشی های جدید، کاربر باید از طریق سامانه همتا یا کد ستاره ۷۷۷۷ مربع (#۷۷۷۷*)، شماره سیم کارت، شماره IMEI یا همان شناسه ی دستگاه و کد فعال سازی (یک کد ۶ رقمی که بر روی کارت گارانتی درج شده و هنگام خرید گوشی از فروشنده دریافت می شود) را وارد کند. سامانه رجیستری، شناسه IMEI گوشی و شماره سیم کارت را با هم منطبق می کند و در نهایت گوشی فعال خواهد شد.

نحوه رجیستری گوشی های چند سیم کارت
یکی از سوال هایی که در مورد طرح رجیستری مطرح شده به گوشی های چند سیم کارت مربوط می شود. گوشی های چند سیم کارت به ازای هر سیم کارت، دارای یک کد IMEI هستند و به همین دلیل این سوال پیش می آید که آیا این گوشی ها به رجیستری چند باره نیاز دارند و آیا تفاوتی در رجیستری گوشی های چند سیم کارت با گوشی های تک سیم کارت وجود دارد یا خیر؟

در همین راستا، کمیته رجیستری اعلام کرده در صورتی که گوشی قانونی باشد، در هنگام استعلام اصالت دستگاه با استعلام یکی از شناسه ها، شناسه ی دیگر نیز در جواب پیامک ارسال خواهد شد. در واقع برای فعال سازی کافی است یکی از سیم کارت ها را فعال کنید و سیم کارت دوم نیز به صورت خودکار فعال می شود. بنابراین رجیستری گوشی های چند سیم کارت تفاوتی با گوشی های معمولی ندارد و تنها با یک بار رجیستر کردن گوشی بر اساس یکی از شماره های سیم کارت، کار ثبت و فعال سازی گوشی انجام خواهد شد.


Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *