صفحه اصلی / آموزش / وضعیت سابقه شناسه دستگاه (IMEI)

وضعیت سابقه شناسه دستگاه (IMEI)

درصورتیکه فردی بخواهد تلفن همراه خود را به شخص دیگری بفروشد، بایستی با استفاده از فرآیند انتقال مالکیت، تلفن همراه را برای سیمکارت شخص خریدار، فعال نماید. توصیه می‌گردد حتماً فرآیند انتقال مالکیت در حین خرید و فروش تلفن همراه انجام گردد. دقت داشته باشید مسئولیت عواقب ناشی از انجام‌ ندادن فرآیند انتقال مالکیت، برعهده شخص خریدار خواهد بود.

با این حال موارد متعددی مراجعه به سامانه همتا وجود داشته است، که فرد تلفن همراه را خریداری کرده است ولی فروشنده، مالکیت تلفن همراه را به فرد خریدار انتقال نداده است. فرد خریدار نیز در حال حاضر به هر دلیلی به فرد فروشنده دسترسی ندارد تا از او درخواست انتقال مالکیت نماید.

در حال حاضر این امکان در سامانه همتا فراهم شده است که فرد خریدار پس از ورود به کارتابل خود،پس از ورود به بخش «وضعیت شناسه دستگاه (IMEI)»، با وارد کردن شناسه IMEI تلفن همراه، شماره سیمکارت آخرین مالک تلفن همراه را مشاهده نماید تا بتواند با او ارتباط گرفته و درخواست فرآیند انتقال مالکیت نماید.

نکته بسیار مهم:
تنها درصورتیکه شناسه IMEI مذکور در کارتابل هیچ سیمکارتی نباشد (تحت مالکیت هیچ سیمکارتی نباشد) در این بخش قابل نمایش است و درصورتیکه این شناسه قبلاً از طریق افزودن دستگاه وارد کارتابل شخص دیگری شده باشد، در این قسمت به هیچ عنوان قابل نمایش نیست. 

در زیر آموزش تصویری این موضوع را مشاهده خواهید کرد:

در ابتدا لازم است تا فرد به درگاه اینترنتی سامانه همتا به آدرس http://hamta.ntsw.ir  مراجعه نماید. برای ورود به سامانه می‌توان از شماره تلفن همراه خود استفاده نمود و یا اینکه ابتدا در سامانه ثبت نام کرد و سپس با استفاده از کد ملی وارد سامانه شد. در اینجا ما قصد داریم تا با شماره تلفن همراه وارد سامانه شویم:

وضعیت سابقه شناسه دستگاه (IMEI)

پس از وارد کردن شماره تلفن همراه، رمز عبور موقت برای آن شماره ارسال می‌گردد. با استفاده از رمز عبور ارسال شده و وارد کردن کد امنیتی، می‌توان وارد سامانه شد:

وضعیت سابقه شناسه دستگاه (IMEI)

در ادامه وارد قسمت «وضعیت شناسه دستگاه (IMEI)» می‌شویم:

وضعیت سابقه شناسه دستگاه (IMEI)

در مرحله بعد باید شناسه IMEI تلفن همراهی که قصد اطلاع از شماره سیمکارت آخرین مالک آن را داریم، وارد نماییم:

وضعیت سابقه شناسه دستگاه (IMEI)

درصورتیکه این شناسه تحت مالکیت هیچ سیمکارتی نباشد (یعنی قبلاً توسط هیچ فردی از طریق افزودن دستگاه وارد کارتابل نشده باشد) پیغامی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن فرآیند نمایش داده می‌شود:

وضعیت سابقه شناسه دستگاه (IMEI)

با کلیک برروی گزینه OK اطلاعات تماس آخرین مالک تلفن همراه مذکور برای فرد نمایش داده می‌شود. دقت داشته باشید که در وبسایت اطلاعات تماس کامل نمایش داده می‌شود. ولی در اینجا برای رعایت نکات امنیتی ما به صورت ستاره دار نمایش داده ایم.

وضعیت سابقه شناسه دستگاه (IMEI)

در ادامه فرد می‌تواند با تماس با آخرین مالک تلفن همراه از او درخواست نماید تا به او انتقال مالیکت دهد.


Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *